WBIF recommends Premium Membership at BG Studio Heroes!! Click SUPPORT link above :)

World Championhsip started with 512 participants!

Schedules

The given time always refers to the central european time (Germany, Austria, Swiss ...) and is published in the headline of the website. Europe has a winter- and summertime. The time corresponds during winter time to CET and UTC+1, during summer time (28.03.-31.10.2021) to CET+1 and UTC+2.

25. WBIF Open
Date Time Pairing Result
13.10.   Flag Croatia G3 Mislav Kovacic (CroatianFish) - Flag Germany Ralf Sudbrak (ralfsu) 1:0
17.10. 17:00 Flag Germany Markus Klein (Markus031972) - Flag Greece Michalis Manolios (mman)
26. WBIF Open
Date Time Pairing Result
13.10.   Flag Australia Saeed Nourmohammadi (SaNouri) - Flag Austria Lili Doubek (Liad19) 1:0
13.10.   Flag Romania Michael Neagu (FoolishBear) - Flag Ireland Rory Brennan (Lauderdale) 1:0
13.10.   Flag France Adrien Touati (adrien75116) - Flag Romania M2 Mihai Folea (Mihai Folea) 0:1
13.10.   Flag Italy Massimo Loi (maxxmassy) - Flag Madagascar Christophe Bernier (Greenchinese) 1:0
13.10.   Flag Austria Jochen Dickinger (Dicki35) - Flag Croatia Willi Preskar (Preskar) 0:1
13.10.   Flag Great Britain Neil Webb (NPW) - Flag Azerbaijan Kanan Hasan Zada (Blansh) 0:1
13.10.   Flag Germany G3 Bernhard Kaiser (emperor) - Flag Bulgaria Yanko Todorov (Shamatan) 1:0
13.10.   Flag Great Britain Ian Gwynne (Barafundle) - Flag United States John Brown (Jybrown) 0:1
13.10.   Flag Italy Antonio Serventi (PUPONE) - Flag Georgia Iosebi Menabdishvili (metskhvare) 0:1
13.10.   Flag France Eric Alarcon (twister64) - Flag Italy Davide Durante (Davidin81) 1:0
13.10.   Flag Germany Jürgen Hegele (5erPasch) - Flag Switzerland Bruno Kürsteiner (Brunello) 1:0
13.10.   Flag Italy Andrea Garau (BluNick) - Flag Austria M2 Wolfgang Bacher (Ophris) 1:0
14.10.   Flag France Yannick Coupannec (copaya666) - Flag Denmark M3 Clement Breum (Breum) 0:1
14.10.   Flag France John Gallagher (Palimpsest) - Flag Italy Luigi De Lazzari (trasteverino) 0:1
14.10.   Flag Turkey Caner Cetin (Marbury06) - Flag Germany Ralf Sudbrak (ralfsu) 0:1
14.10.   Flag Switzerland Jacques Wehli (jaweswi) - Flag Greece Nikos Zouvelos (exomotis) 0:1
14.10.   Flag Czechia M3 Eva Zizkova (elza) - Flag Bulgaria Maria Atanasova (DevaMaria) 1:0
14.10.   Flag Germany Peter Molitor (PeterHSV) - Flag Sweden Laila Leonhardt (pr_killer) 0:1
14.10.   Flag Germany Bernd Metzger (bagpipes) - Flag Russia G3 Sergey Erokhin (Kabrus) 1:0
14.10.   Flag Great Britain G2 Sebastian Wilkinson (Ciuffo) - Flag France Michel Moll (corroli) 0:1
14.10.   Flag Italy Antonio Anelli (KobZero) - Flag Austria Tunc Hamarat (Hamarat1) 1:0
15.10.   Flag Spain Jorge Datola (beto0605) - Flag Turkey Cem Fidan (sesamos) 0:1
15.10.   Flag Italy Bernardino Sessa (Berses) - Flag Norway Atle Von Der Fehr (Atlas) 0:1
15.10.   Flag Denmark Bjorn Kroghsbo (kroghsbo) - Flag Spain Ruben Sineriz Fernandez (rubsifer) 1:0
15.10.   Flag France Catherine Bogaert (Inception) - Flag Mexico Néstor Avila (Nes_g) 1:0
15.10.   Flag Switzerland Alexandre BenLassin (alex21) - Flag Greece Stylianos Ktistakis (Ellanios) 1:0
16.10. 18:00 Flag Switzerland Dan Niculescu (Dd1089) - Flag Netherlands Claudia Goehnert (Kalintje)
16.10. 21:30 Flag Spain Jorge Luis Dátola (Pirata82) - Flag Greece Tasos Anastasiou (redmangr)
17.10. 16:00 Flag Great Britain M2 Charles Hill (Chillagain) - Flag Austria Wolfgang Wühl (wolfw)
17.10. 17:00 Flag Denmark Jakob Rasmussen (Llabba) - Flag Italy M2 Massimiliano Calusio (calumax)
17.10. 19:00 Flag Ukraine Nariman Rzaiev (Drongo) - Flag Croatia G3 Mislav Kovacic (CroatianFish)
14th Heroes Tourney
Date Time Pairing Result
13.10.   Flag Greece Michail Proukakis (Prouk) - Flag Sweden Laila Leonhardt (pr_killer) 1:0
15.10.   Flag Germany Peter Molitor (PeterHSV) - Flag Romania Zoltan Molnar (zozo8) 1:0
15.10.   Flag Czechia Honza Cerny (anezka) - Flag Italy M3 Edgardo Bianco (torseddi) 0:1
15.10.   Flag Germany Ralf Sudbrak (ralfsu) - Flag Bulgaria Rumen Rasheev (Rumen) 0:1
16.10. 20:00 Flag Spain Ruben Sineriz Fernandez (rubsifer) - Flag Bulgaria Yanko Todorov (Shamatan)
World Individual OnlineChampionship 2021
Date Time Pairing Result
13.10.   Flag Great Britain G2 Sebastian Wilkinson (Ciuffo) - Flag Ireland Brendan Burgess (BrendanBurge) 0:1
17.10. 12:30 Flag Great Britain M2 Charles Hill (Chillagain) - Flag Turkey Berkant Bilgi (berkantb)
17.10. 21:00 Flag Great Britain Aref Alipour (Aref91777) - Flag Italy Marco Tamigi (djtigi)
19.10. 19:00 Flag Norway G3 Geir Pedersen (Area51) - Flag Denmark Jonas Moehrdel (Slotters)
WBIF Online Team Championship 2021
Date Time Pairing Result
13.10.   Flag Brazil Alvaro Savio (asavio) - Flag Iran G3 Amir Eshraghi (Amirsnooker) 1:0
13.10.   Flag France Evan Bourgnon (Evan Bourgnon) - Flag Bulgaria Jordan Kirchev (JFK) 1:0
13.10.   Flag Brazil Ian Caó (iancao) - Flag Iran Mehrdad Momeni (miladmomeni) 0:1
13.10.   Flag Germany Christian Setzpfandt (Paule) - Flag South Africa Doron Claxton (majesticdc) 0:1
13.10.   Flag United States G2 Dmitriy Obukhov (Lyurix) - Flag United Kingdom G2 Tim Cross (timster) 0:1
14.10.   Flag Argentina Jorge Levy (masitamasa) - Flag Bosnia and Herzegovina Aldin Pobrić (Aldin) 0:1
14.10.   Flag Brazil Ian MacFarlane (Iandaurca) - Flag Iran M1 Roohollah Amiri Andy (vorojak) 1:0
14.10.   Flag Denmark G2 Daniel Sørensen (Danielator) - Flag Romania M2 Radu Ciortan (raduciortan) 1:0
14.10.   Flag Brazil Ary Nogueira (arynog) - Flag Iran M2 Hossein Aghili (barca5961) 1:0
14.10.   Flag Turkey G3 Ali Cetin Belene (shadowtnt) - Flag Ukraine Anton Sopin (sopa) 1:0
15.10.   Flag Brazil Eduardo Costa (Maciel) - Flag Iran Edris Ashhadi (edris2016) 1:0
15.10.   Flag Argentina Marcos Hugo Ergueta (facundo72) - Flag Russia M2 Alex Ars (ABC3000) 0:0
15.10.   Flag Sweden G2 Marten Howe (Howe) - Flag Argentina Jorge Levy (masitamasa) 0:0
15.10.   Flag Australia Simon Ustick (ueyustick) - Flag Georgia Eduard Nazaryan (Edward) 1:0
15.10.   Flag Russia M1 Nail Arzukhanov (Antikva) - Flag Croatia Willi Preskar (Preskar) 0:1
15.10.   Flag Switzerland Thibaud Thompson (Beaverorpass) - Flag Norway M1 Hans Marius Eikseth (hanse) 0:1
16.10. 14:00 Flag Russia M2 Alex Ars (ABC3000) - Flag Croatia Sinisa Vrhovec (gorkipelin)
World Club Championship 2021
Date Time Pairing Result
13.10.   Flag Union 2 London Andrew Blake (ucbgandyblake) - Flag BucksGammon Dicky Biddle (chelseamuffin) 0:1
13.10.   Flag Karditsa BG Club Iraklis Tsiamantas (iraklis1) - Flag Union 1 London George Forsyth (UCBGGFOR) 0:1
13.10.   Flag Hit&Run James MacNaughtan (jamesm) - Flag URK too M2 Johan Norberg (gaasten) 0:1
13.10.   Flag Moscow Backgammon Timur Azizov (syzckowca) - Flag CdBM Milano G3 Carlo Melzi (melzino) 0:1
13.10.   Flag Rigged dice Franco Candeo (Cande1) - Flag St Albans Advanced Anchors Anna Price (Fishoutofwater) 0:1
13.10.   Flag BackgammonLondon Andrew Selby (Selbs) - Flag Cdbm Milan Blue Team M2 Edmond Mezini (lago maggiore) 1:0
13.10.   Flag Manchester BG Bees M2 Radu Ciortan (raduciortan) - Flag NEBA Team B Luca Mills (JuniorCounsel) 1:0
13.10.   Flag Mpeee Ioannis Atmatzidis (erimitis) - Flag NEBA Team C Don Irving (Priory07) 1:0
13.10.   Flag Worcester Royals Reece Hodges (Hodgey) - Flag A_r_n_i_a Vasilis Tzanetis (vasst75gr) 1:0
13.10.   Flag Hirnakrobaten 3.0 Stephan Hartmann (Livermore) - Flag Forza Craiova Iliescu Mihai (IliescuForta) 1:0
13.10.   Flag SAKAZULU George Haritatos (Algonquin) - Flag Thunderboys Mehrdad Tehrany (Astronomics) 0:1
13.10.   Flag NEBA Team C Jackie Jones (drumgarron) - Flag Manchester BG Bees M2 Radu Ciortan (raduciortan) 1:0
13.10.   Flag Mountain Boys M1 Bernhard Mayr (taulajoe) - Flag NEBA Team B Kristian Mills (Counsel) 1:0
13.10.   Flag Thunderboys Mehrdad Tehrany (Astronomics) - Flag Ibéricos Jorge Datola (beto0605) 1:0
13.10.   Flag Rigged dice Carlo Mazzinghi (Malacoda55) - Flag BG Ingolstadt Ali Ledin (Ledin) 0:1
13.10.   Flag Belgrade skulls Miloš Mikić (KaraGeorge) - Flag Tavla Boys Emir Begic (laki67) 1:0
13.10.   Flag HIKABO Amel Boskailo (Boska) - Flag Bristol Blitz M2 Chris Rogers (keen2learn) 0:1
13.10.   Flag Tromsø Sven Wisloff Nilssen (BoardLord) - Flag jugoplastica_pop84 Burak Culhaci (aristhesaloniki) 1:0
13.10.   Flag Bristol Blitz M2 Chris Rogers (keen2learn) - Flag Tromsø Sven Wisloff Nilssen (BoardLord) 0:1
14.10.   Flag St Albans Advanced Anchors Salvador Leong (luv2hitu) - Flag Mountain Boys M1 Bernhard Mayr (taulajoe) 0:1
14.10.   Flag St Albans Advanced Anchors Anna Price (Fishoutofwater) - Flag Mountain Boys Reinhold Drugowitsch (purlepaus66) 1:0
14.10.   Flag Hit&Run Wilfried Benotmane (Weeloo75) - Flag SSR-BG Konstantin Inozemtsev (Sakhalin) 0:1
14.10.   Flag BG Roma Luigi De Lazzari (trasteverino) - Flag NEBA Team C Don Irving (Priory07) 0:1
14.10.   Flag Belgrade skulls Dejan Protic (Dejan) - Flag BucksGammon Dicky Biddle (chelseamuffin) 0:1
14.10.   Flag hrrr na ne! G3 Zdenek Zizka (ZZ) - Flag Poli Bucuresti M2 Sergiu Malis (sergiumalis) 1:0
14.10. 17:00 Flag Union 1 London George Forsyth (UCBGGFOR) - Flag 13. Brigade Bjarne Tholstrup Svendsen (BjarneS)
14.10.   Flag SAKAZULU Aris Manias (arma) - Flag Oslo Kok & Kinderegg Merzuk Jugo (heretik) 1:0
14.10.   Flag Belgrade skulls Gale Vujovic (GaleSensei) - Flag Tavla Boys Benjamin Zonic (zonicbeno) 1:0
14.10.   Flag Tavla Boys Abaz Omeragić (abazvakuf) - Flag BackgammonLondon Andrew Selby (Selbs) 0:1
14.10.   Flag HIKABO Amel Boskailo (Boska) - Flag BGT Lampertheim Michael Weidner (Gammonrider) 1:0
14.10.   Flag XENIOS ZEYS Athanasios Adam (larisacity) - Flag DiceGods Club Ibiza Lorenzo Rusconi (Loru74) 0:1
14.10.   Flag Mpeee Ioannis Atmatzidis (erimitis) - Flag Thunderboys M2 Friedrich Rattinger (Jaflo) 0:1
14.10.   Flag jugoplastica_pop84 Burak Culhaci (aristhesaloniki) - Flag Tehnica Bucuresti M1 Stelian Iancu (Stelian) 0:1
14.10.   Flag Rigged dice Diego Balgera (ZakMcKracken) - Flag St Albans Advanced Anchors Sean Clennell (LondonGuy) 0:1
14.10.   Flag Brocéliande BG Club Frédéric Libert (Arkhimedes) - Flag Oslo HMM Marianne S. Husum (MarianneH) 1:0
14.10.   Flag Dortmunder RACCOONS Martin Hoffmann (DrDice) - Flag Sharknado 123 M2 Torsten Lux (Lucky Lux) 0:1
14.10.   Flag Hirnakrobaten 3.0 Marcus Reinhard (Hirnakrobat) - Flag BGT Lampertheim Fazli Güclü (fazlimtiger) 1:0
14.10.   Flag BG Roma Antonio Serventi (PUPONE) - Flag Mou SAKA Michail Proukakis (Prouk) 0:1
14.10.   Flag Hit&Run Arthur Ménez (Arthurox) - Flag URK too Patrick Kimari (Pallix) 0:1
14.10.   Flag Hirnakrobaten 3.0 Marcus Reinhard (Hirnakrobat) - Flag Forza Craiova M2 Catalin Bucur (branco1304) 1:0
15.10.   Flag Hirnakrobaten 3.0 Jürgen Schettler (Heisterbach) - Flag Forza Craiova Marius Boscor (MariusB) 0:1
15.10.   Flag hrrr na ne! M3 Eva Zizkova (elza) - Flag ELLANIOS Nikolaos Androulakis (nickthecrete) 0:1
15.10.   Flag Scotlands 3 MustGetBeers Ian Hesketh (Siggerson) - Flag hrrr na ne! G3 Zdenek Zizka (ZZ) 0:1
15.10.   Flag 4x4 Brașov Ioan Buciuleac (nick75) - Flag Team Bergen Joakim Rusten Jensen (jrj3270) 0:1
15.10.   Flag Poli Bucuresti Nicolae Tunsoiu (Nony11) - Flag HIKABO Amel Boskailo (Boska) 1:0
15.10.   Flag SSR-BG Konstantin Inozemtsev (Sakhalin) - Flag SAKAZULU Nikos Zouvelos (exomotis) 0:1
15.10.   Flag 4x4 Brașov Ioan Buciuleac (nick75) - Flag Karditsa BG Club Athanasios Pappas (papthan) 1:0
15.10.   Flag HIKABO Karl Frogner (karlfro) - Flag Bristol Blitz Stuart Mann (Stuby) 0:1
15.10.   Flag URK too M2 Johan Norberg (gaasten) - Flag Rigged dice Carlo Mazzinghi (Malacoda55) 1:0
15.10.   Flag Tbilisi Ramaz Ukleba (ukleba) - Flag SSR-BG Andrei Sokolovskii (Sandr) 1:0
15.10.   Flag Dinamo81 Iosebi Menabdishvili (metskhvare) - Flag URK too Laila Leonhardt (pr_killer) 0:1
15.10.   Flag DiceGods Club Ibiza Pedro Sanz (pepinoloco) - Flag Worcester Royals Ian Gwynne (Barafundle) 1:0
15.10.   Flag Belgrade skulls Miloš Mikić (KaraGeorge) - Flag BucksGammon Daniel DeMeester (millie28) 0:1
15.10.   Flag PointTorino Daniel Tudose (Danielroit) - Flag Belgrade skulls Gale Vujovic (GaleSensei) 1:0
15.10.   Flag Ibéricos Pedro De Togores (pedro roca) - Flag Los Amigos G2 Robert Wachtel (woknroll) 0:1
15.10.   Flag Cdbm Milan Blue Team M1 Florin Popa (mrTake) - Flag Dortmunder RACCOONS Martin Hoffmann (DrDice) 1:0
15.10.   Flag Mountain Boys M2 Wolfgang Bacher (Ophris) - Flag NEBA Team B John Horton (tigereye37) 1:0
15.10.   Flag Ibéricos Jorge Datola (beto0605) - Flag Los Amigos G2 Steve Sax (STEAMSAX) 1:0
15.10.   Flag Tehnica Bucuresti M1 Stelian Iancu (Stelian) - Flag St Albans Advanced Anchors Anna Price (Fishoutofwater) 1:0
15.10.   Flag Berlin Backgammon Christian Setzpfandt (Paule) - Flag jugoplastica_pop84 Ozan Ozgur (ozanozgur) 0:1
16.10.   Flag Ibéricos Ruben Sineriz Fernandez (rubsifer) - Flag Los Amigos Joseph Russell (Jrus) 0:1
16.10.   Flag Moscow Backgammon G3 Sergey Erokhin (Kabrus) - Flag PointTorino Franco Tosin (fratos) 1:0
16.10.   Flag Berlin Backgammon Rolf Schüler (rotenfels) - Flag jugoplastica_pop84 Caner Cetin (Marbury06) 1:0
16.10.   Flag DiceGods Club Ibiza Lorenzo Rusconi (Loru74) - Flag Worcester Royals Reece Hodges (Hodgey) 0:1
16.10. 14:00 Flag Soirée Dansante M1 Michael Weile (Weile) - Flag Poli Bucuresti Petru Hlihor (petruhl)
16.10. 18:30 Flag Cdbm Milan Blue Team M2 Edmond Mezini (lago maggiore) - Flag Dortmunder RACCOONS Rodryk Schönfeld (RodGammon)
16.10. 20:30 Flag Dortmunder RACCOONS Rodryk Schönfeld (RodGammon) - Flag Los Amigos G2 Steve Sax (STEAMSAX)
17.10. 11:00 Flag Brocéliande BG Club John Gallagher (Palimpsest) - Flag La Casa del Vido Anthony Korn (AnthonyPop)
17.10. 14:00 Flag Hit&Run Wilfried Benotmane (Weeloo75) - Flag URK too Laila Leonhardt (pr_killer)
17.10. 14:00 Flag Soirée Dansante M3 Thomas Fuglheim (Fulle) - Flag Poli Bucuresti M2 Sergiu Malis (sergiumalis)
17.10. 15:00 Flag Tavla Boys Benjamin Zonic (zonicbeno) - Flag BackgammonLondon David Potter (Cat)
17.10. 20:30 Flag Hirnakrobaten 3.0 Jürgen Schettler (Heisterbach) - Flag BGT Lampertheim Michael Weidner (Gammonrider)
17.10. 21:30 Flag BG Ingolstadt Manfred Geiß (TriAtma) - Flag BG Roma Luigi De Lazzari (trasteverino)
18.10. 14:00 Flag Karditsa BG Club Evangelos Loridas (LORBAGOS) - Flag Union 1 London Nicole Coleman (Jazzy)
18.10. 14:00 Flag Union 3 London Caroline Loncq (Caz) - Flag Hirnakrobaten 3.0 Jürgen Schettler (Heisterbach)
18.10. 15:00 Flag SSR-BG Dmitrii Belykh (edm) - Flag SAKAZULU Aris Manias (arma)
18.10. 17:00 Flag Mpeee Michalis Manolios (mman) - Flag Thunderboys Robert Kreisl (Circle)
18.10. 18:00 Flag BackgammonLondon Andrew Selby (Selbs) - Flag Nidaros Moonshiners M3 Jussi Haukioja (jjhh)
18.10. 18:30 Flag Mou SAKA Michail Proukakis (Prouk) - Flag Gammonia Dortmund M3 Philipp Heyng (Philpo)
18.10. 20:00 Flag Most Ramiz Zajmovic (zramiz) - Flag PointTorino Franco Tosin (fratos)
18.10. 20:00 Flag Mountain Boys M1 Bernhard Mayr (taulajoe) - Flag Cambridge Backgammon Mark Robinson (jokers1975)
18.10. 20:45 Flag Rigged dice Franco Candeo (Cande1) - Flag BG Ingolstadt Rainer Haslauer (Primigenius)
18.10. 21:30 Flag jugoplastica_pop84 Ozan Ozgur (ozanozgur) - Flag Tehnica Bucuresti G3 Virgil Tudose (vdtudose)
19.10. 14:00 Flag SAKAZULU Aris Manias (arma) - Flag Thunderboys Robert Kreisl (Circle)
19.10. 17:00 Flag hrrr na ne! M3 Eva Zizkova (elza) - Flag Poli Bucuresti Petru Hlihor (petruhl)
19.10. 18:30 Flag Gammonia Dortmund M3 Philipp Heyng (Philpo) - Flag Bristol Blitz M2 Chris Rogers (keen2learn)
19.10. 19:00 Flag PointTorino Luca Martino (artu5) - Flag Belgrade skulls Dejan Protic (Dejan)
19.10. 20:00 Flag Mpeee Michalis Manolios (mman) - Flag NEBA Team C Jackie Jones (drumgarron)
19.10. 20:00 Flag PointTorino Franco Tosin (fratos) - Flag Belgrade skulls Miloš Mikić (KaraGeorge)
19.10. 20:30 Flag Hirnakrobaten 3.0 Stephan Hartmann (Livermore) - Flag BGT Lampertheim Bernd Schmidt (Bacas999)
19.10. 20:45 Flag BG Ingolstadt Rainer Haslauer (Primigenius) - Flag BG Roma Antonio Serventi (PUPONE)
19.10. 21:00 Flag Hit&Run Arthur Ménez (Arthurox) - Flag SSR-BG Dmitrii Belykh (edm)
19.10. 21:00 Flag Mountain Boys M2 Wolfgang Bacher (Ophris) - Flag Cambridge Backgammon Julia Hayward (JuliaH)
Nat. Austrian Championship 2022
Date Time Pairing Result
13.10.   Flag Austria M2 Wolfgang Bacher (Ophris) - Flag Austria Andreas Sauseng (xander) 0:1
13.10.   Flag Austria Leonhard Riebler (LeoR) - Flag Austria Attila Gergely (traderag) 0:1
13.10.   Flag Austria Walter Schmid (Teamcoach) - Flag Austria Tunc Hamarat (Hamarat1) 0:1
13.10.   Flag Austria Attila Gergely (traderag) - Flag Austria Mehrdad Tehrany (Astronomics) 0:1
13.10.   Flag Austria Jochen Dickinger (Dicki35) - Flag Austria Andreas Sauseng (xander) 0:1
15.10.   Flag Austria Peter Urbantschitsch (Urbi) - Flag Austria Nabil Andoura (NOBLE) 0:1
16.10.   Flag Austria Gabriel Cutencu (SensManson) - Flag Austria Toader Mihai Sandu (Elnegro) 1:0
16.10. 15:00 Flag Austria Wolfgang Wühl (wolfw) - Flag Austria Richard Wagner (gammonjester)
17.10. 19:00 Flag Austria Alin Opris (Alini) - Flag Austria Leonhard Riebler (LeoR)
17.10. 20:00 Flag Austria Wolfgang Hartl (fidibus42) - Flag Austria Peter Urbantschitsch (Urbi)
18.10. 15:30 Flag Austria Wolfgang Wühl (wolfw) - Flag Austria M2 Friedrich Rattinger (Jaflo)
Freeroll Nederlands Open Kampioenschap
Date Time Pairing Result
13.10.   Flag Netherlands Michael Lewicki (mokummike) - Flag Netherlands Erdinc Mavu (Erra) 1:0
15.10.   Flag Netherlands Cato Fordham (Gibichung) - Flag Netherlands Sander Weysters (wisestars) 1:0
15.10.   Flag Netherlands John Jacobs (Animalj) - Flag Netherlands Ann Maher (lemonpress) 1:0
15.10.   Flag Netherlands Claudia Goehnert (Kalintje) - Flag Netherlands Peter Schwarzberg (NederDane) 1:0
16.10. 20:30 Flag Netherlands Pim Van Haastert (laroche) - Flag Netherlands Ilja Tardijn (gammoned)