WBIF recommends Premium Membership at BG Studio Heroes!!

Premium Membership guarantees us all an independent server for the future!!

WBIF Tourn.

Tournament
Schedules
Date Pairing     Result PR
Flag URK Patrick Kimari (Pallix) - Flag Bye Stefan Freyr Gudmundsson (Dolli) 1:0 (5,51:6,25)
Flag Vallkoma David Bartoletti (Barto) - Flag GURK Stefan Hörbing (Dhwty_ntr_wr) 1:0 (4,39:11,11)
Flag URK Ali Marankoz (djinali) - Flag Bye Ralf Akesson (Ralfgammon) 1:0 (9,25:8,98)
Flag Espresso House Leif Henriksson (Blixten) - Flag BG Ambition Sean ONeill (SeanBGAmbition) 0:1 Logo XG
Flag Espresso House Victor Blomberg (Blomburger) - Flag BG Ambition Per Schyberg (PJ) 1:0 Logo XG
Flag URK Joakim Tengstrand (tetris) - Flag Bye Ake Lowbeer (sashabomber) 1:0 Logo XG
Flag Kubiq Tomas Anglevik (MrAgne) - Flag Banana Split Niklas Westin (Westin) 0:1 Logo XG
16.01., 10:00 Flag Jaerntaerning Michael Löfblad (LofbladM) - Flag Espresso House Victor Blomberg (Blomburger)
16.01., 10:30 Flag Kuba Libre Ingrid Soderstjerna (Southstar) - Flag Vallkoma Stig Landstroem (FrankZappa)
16.01., 15:00 Flag Banana Split Tommy Berggren (Tommy) - Flag URK Patrick Kimari (Pallix)
17.01., 10:00 Flag Kuba Libre Lena Sahlén (frugam) - Flag Vallkoma David Bartoletti (Barto)
17.01., 17:00 Flag Jaerntaerning Konrad Fröschl (konfro) - Flag Espresso House Bo Oestenius (Bogammon)
17.01., 17:00 Flag The outlaws Zhina Bergstrom (Bonzai) - Flag Atlantic Lars Blomberg (Blomman)
Standings
The standings below is a live-table. That means, that any started match between two teams is included in the table. Started matches are considered with the score after the finished single-matches.

(Example: If Island leads 1:0 against Denmark, the match will be counted as a win for Island and a lose for Denmark. If Denmark even the score with a win, the match will be counted as a drawn for both teams.)
Rank Name      
Matches
Pts.
Tie 1
PR
1. Flag Banana Split Banana Split      
6
5.5
19/24
6,24
2. Flag GURK GURK      
6
4.5
17/24
8,10
3. Flag Malmoe BgK Malmoe BgK      
6
4
16/24
5,30
4. Flag Vallkoma Vallkoma      
6
3.5
14/24
5,09
5. Flag The outlaws The outlaws      
6
3.5
13/24
8,00
6. Flag URK URK      
6
3.5
13/24
6,92
7. Flag EastWestMixed EastWestMixed      
6
3
13/24
7,71
8. Flag Bye Bye      
6
2.5
11/24
9,37
9. Flag Kuba Libre Kuba Libre      
6
2.5
10/24
8,71
10. Flag Jaerntaerning Jaerntaerning      
6
2.5
10/24
8,86
  Flag Atlantic Atlantic      
6
2.5
10/24
13,45
12. Flag Kubiq Kubiq      
6
2
7/24
13,59
13. Flag Espresso House Espresso House      
6
1.5
7/24
17,16
14. Flag BG Ambition BG Ambition      
6
1
8/24
13,27
Best players (without Byes)
Rank Name Nickname BG Studio Heroes Won Lost Rate PR
1. Flag Banana Split Tommy Berggren Tommy 6 0 100% 5,88
  Flag Banana Split Niklas Westin Westin 6 0 100% 6,49
3. Flag GURK Laila Leonhardt pr_killer 5 1 83% 5,65
  Flag Malmoe BgK M3 Aron Tendler Jewnior 5 1 83% 3,30
  Flag Vallkoma G3 Roland Sahlén Sahlen 5 1 83% 3,85
  Flag Kuba Libre Ingrid Soderstjerna Southstar 5 1 83% 10,80
  Flag The outlaws Ola Hamring RullaHink 5 1 83% 6,59
  Flag Banana Split Henri Virta Hessu73 5 1 83% 6,72
  Flag EastWestMixed Robert Olsson RobertO 5 1 83% 6,92
10. Flag Vallkoma M2 Kim Westerlundh KimW 4 2 67% 5,22
  Flag URK Patrick Kimari Pallix 4 2 67% 5,48
  Flag GURK Mikael Nilsson Nale72 4 2 67% 7,32
  Flag The outlaws Nenne Grkovic NenneG 4 2 67% 9,54
  Flag GURK Jesper Carlsson Jesper1972 4 2 67% 9,26
  Flag GURK Stefan Hörbing Dhwty_ntr_wr 4 2 67% 9,52
  Flag Malmoe BgK Johan Furemar Miörner jeom 4 2 67% 6,56
  Flag Malmoe BgK Robert Palumbo Cluedo 4 2 67% 6,09
  Flag Jaerntaerning Michael Löfblad LofbladM 4 2 67% 7,55
  Flag BG Ambition Azadeh Khodnia Azadeh 4 2 67% 11,28
20. Flag Bye Stefan Freyr Gudmundsson Dolli 3 3 50% 6,25
  Flag The outlaws Zhina Bergstrom Bonzai 3 3 50% 6,37
  Flag URK M2 Johan Norberg gaasten 3 3 50% 6,01
  Flag EastWestMixed Linda Wallin LindaW 3 3 50% 7,37
  Flag Vallkoma David Bartoletti Barto 3 3 50% 4,54
  Flag EastWestMixed Johan Moazed Moa 3 3 50% 4,15
  Flag URK Joakim Tengstrand tetris 3 3 50% 8,06
  Flag Malmoe BgK Joachim Lindgren Hesekiel2517 3 3 50% 5,24
  Flag URK Ali Marankoz djinali 3 3 50% 8,54
  Flag Bye Pom Mickelsson Pom 3 3 50% 10,90
  Flag Jaerntaerning Rickard Persson Rickardp 3 3 50% 10,31
  Flag Espresso House Bo Oestenius Bogammon 3 3 50% 14,30
  Flag Atlantic Ulf Östenius fluost 3 3 50% 14,05
  Flag Kubiq Peter Lofgren-Russo Peloru 3 3 50% 17,44
  Flag Atlantic Lars Blomberg Blomman 3 3 50% 11,67
  Flag Bye Ake Lowbeer sashabomber 3 3 50% 12,28
  Flag BG Ambition Per Schyberg PJ 3 3 50% 12,29
37. Flag Vallkoma Stig Landstroem FrankZappa 2 4 33% 6,60
  Flag Jaerntaerning Konrad Fröschl konfro 2 4 33% 8,58
  Flag Kuba Libre Lena Sahlén frugam 2 4 33% 8,09
  Flag Banana Split Tobias Schön TobiasSchon 2 4 33% 5,72
  Flag Kuba Libre Per Hildebrand hilper 2 4 33% 6,56
  Flag Bye Ralf Akesson Ralfgammon 2 4 33% 8,09
  Flag Kubiq Tomas Kervenhed Adepten 2 4 33% 10,21
  Flag Atlantic Peter Hedensjo PeterH 2 4 33% 12,44
  Flag Espresso House Victor Blomberg Blomburger 2 4 33% 17,20
  Flag Atlantic Christer Sallstedt CSallstedt 2 4 33% 15,18
  Flag Espresso House Leif Henriksson Blixten 2 4 33% 17,34
  Flag EastWestMixed Helen Andersson Kardemumma 2 4 33% 13,21
49. Flag Kuba Libre Marvin Khattar Laguna 1 5 17% 8,80
  Flag Jaerntaerning Janne Bergstöm JanneB 1 5 17% 8,71
  Flag The outlaws Peder Berkell Platon 1 5 17% 9,79
  Flag Kubiq Pavlos Nygren Hervatis Picke 1 5 17% 16,57
  Flag BG Ambition Sean ONeill SeanBGAmbition 1 5 17% 15,50
  Flag Kubiq Tomas Anglevik MrAgne 1 5 17% 11,16
55. Flag BG Ambition Eva Castensson Eva 0 6 0% 14,05
  Flag Espresso House Per Unger ellepracso 0 6 0% 19,24
Round 13 --- Deadline: 05.03., 23:59 (Matchpoints: 13)
Match Date Pairing     Result PR
1 Flag URK Ali Marankoz (djinali) - Flag Kubiq Tomas Anglevik (MrAgne)
2 Flag URK M2 Johan Norberg (gaasten) - Flag Kubiq Tomas Kervenhed (Adepten)
3 Flag URK Patrick Kimari (Pallix) - Flag Kubiq Peter Lofgren-Russo (Peloru)
4 Flag URK Joakim Tengstrand (tetris) - Flag Kubiq Pavlos Nygren Hervatis (Picke)
    Flag URK URK - Flag Kubiq Kubiq 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Banana Split Niklas Westin (Westin) - Flag EastWestMixed Johan Moazed (Moa)
2 Flag Banana Split Henri Virta (Hessu73) - Flag EastWestMixed Helen Andersson (Kardemumma)
3 Flag Banana Split Tommy Berggren (Tommy) - Flag EastWestMixed Linda Wallin (LindaW)
4 Flag Banana Split Tobias Schön (TobiasSchon) - Flag EastWestMixed Robert Olsson (RobertO)
    Flag Banana Split Banana Split - Flag EastWestMixed EastWestMixed 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag BG Ambition Eva Castensson (Eva) - Flag Bye Ralf Akesson (Ralfgammon)
2 Flag BG Ambition Sean ONeill (SeanBGAmbition) - Flag Bye Pom Mickelsson (Pom)
3 Flag BG Ambition Azadeh Khodnia (Azadeh) - Flag Bye Stefan Freyr Gudmundsson (Dolli)
4 Flag BG Ambition Per Schyberg (PJ) - Flag Bye Ake Lowbeer (sashabomber)
    Flag BG Ambition BG Ambition - Flag Bye Bye 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Jaerntaerning Konrad Fröschl (konfro) - Flag Kuba Libre Per Hildebrand (hilper)
2 Flag Jaerntaerning Rickard Persson (Rickardp) - Flag Kuba Libre Marvin Khattar (Laguna)
3 Flag Jaerntaerning Janne Bergstöm (JanneB) - Flag Kuba Libre Lena Sahlén (frugam)
4 Flag Jaerntaerning Michael Löfblad (LofbladM) - Flag Kuba Libre Ingrid Soderstjerna (Southstar)
    Flag Jaerntaerning Jaerntaerning - Flag Kuba Libre Kuba Libre 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag The outlaws Zhina Bergstrom (Bonzai) - Flag GURK Laila Leonhardt (pr_killer)
2 Flag The outlaws Ola Hamring (RullaHink) - Flag GURK Mikael Nilsson (Nale72)
3 Flag The outlaws Nenne Grkovic (NenneG) - Flag GURK Stefan Hörbing (Dhwty_ntr_wr)
4 Flag The outlaws Peder Berkell (Platon) - Flag GURK Jesper Carlsson (Jesper1972)
    Flag The outlaws The outlaws - Flag GURK GURK 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Atlantic Lars Blomberg (Blomman) - Flag Vallkoma G3 Roland Sahlén (Sahlen)
2 Flag Atlantic Christer Sallstedt (CSallstedt) - Flag Vallkoma M2 Kim Westerlundh (KimW)
3 Flag Atlantic Peter Hedensjo (PeterH) - Flag Vallkoma David Bartoletti (Barto)
4 Flag Atlantic Ulf Östenius (fluost) - Flag Vallkoma Stig Landstroem (FrankZappa)
    Flag Atlantic Atlantic - Flag Vallkoma Vallkoma 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Espresso House Bo Oestenius (Bogammon) - Flag Malmoe BgK Robert Palumbo (Cluedo)
2 Flag Espresso House Leif Henriksson (Blixten) - Flag Malmoe BgK M3 Aron Tendler (Jewnior)
3 Flag Espresso House Per Unger (ellepracso) - Flag Malmoe BgK Joachim Lindgren (Hesekiel2517)
4 Flag Espresso House Victor Blomberg (Blomburger) - Flag Malmoe BgK Johan Furemar Miörner (jeom)
    Flag Espresso House Espresso House - Flag Malmoe BgK Malmoe BgK 0:0

Round 12 --- Deadline: 26.02., 23:59 (Matchpoints: 13)
Match Date Pairing     Result PR
1 Flag URK Ali Marankoz (djinali) - Flag Espresso House Bo Oestenius (Bogammon)
2 Flag URK M2 Johan Norberg (gaasten) - Flag Espresso House Leif Henriksson (Blixten)
3 Flag URK Patrick Kimari (Pallix) - Flag Espresso House Per Unger (ellepracso)
4 Flag URK Joakim Tengstrand (tetris) - Flag Espresso House Victor Blomberg (Blomburger)
    Flag URK URK - Flag Espresso House Espresso House 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Malmoe BgK Robert Palumbo (Cluedo) - Flag Atlantic Lars Blomberg (Blomman)
2 Flag Malmoe BgK M3 Aron Tendler (Jewnior) - Flag Atlantic Christer Sallstedt (CSallstedt)
3 Flag Malmoe BgK Joachim Lindgren (Hesekiel2517) - Flag Atlantic Peter Hedensjo (PeterH)
4 Flag Malmoe BgK Johan Furemar Miörner (jeom) - Flag Atlantic Ulf Östenius (fluost)
    Flag Malmoe BgK Malmoe BgK - Flag Atlantic Atlantic 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Vallkoma G3 Roland Sahlén (Sahlen) - Flag The outlaws Zhina Bergstrom (Bonzai)
2 Flag Vallkoma M2 Kim Westerlundh (KimW) - Flag The outlaws Ola Hamring (RullaHink)
3 Flag Vallkoma David Bartoletti (Barto) - Flag The outlaws Nenne Grkovic (NenneG)
4 Flag Vallkoma Stig Landstroem (FrankZappa) - Flag The outlaws Peder Berkell (Platon)
    Flag Vallkoma Vallkoma - Flag The outlaws The outlaws 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag GURK Laila Leonhardt (pr_killer) - Flag Jaerntaerning Konrad Fröschl (konfro)
2 Flag GURK Mikael Nilsson (Nale72) - Flag Jaerntaerning Rickard Persson (Rickardp)
3 Flag GURK Stefan Hörbing (Dhwty_ntr_wr) - Flag Jaerntaerning Janne Bergstöm (JanneB)
4 Flag GURK Jesper Carlsson (Jesper1972) - Flag Jaerntaerning Michael Löfblad (LofbladM)
    Flag GURK GURK - Flag Jaerntaerning Jaerntaerning 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Kuba Libre Per Hildebrand (hilper) - Flag BG Ambition Eva Castensson (Eva)
2 Flag Kuba Libre Marvin Khattar (Laguna) - Flag BG Ambition Sean ONeill (SeanBGAmbition)
3 Flag Kuba Libre Lena Sahlén (frugam) - Flag BG Ambition Azadeh Khodnia (Azadeh)
4 Flag Kuba Libre Ingrid Soderstjerna (Southstar) - Flag BG Ambition Per Schyberg (PJ)
    Flag Kuba Libre Kuba Libre - Flag BG Ambition BG Ambition 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Bye Ralf Akesson (Ralfgammon) - Flag Banana Split Niklas Westin (Westin)
2 Flag Bye Pom Mickelsson (Pom) - Flag Banana Split Henri Virta (Hessu73)
3 Flag Bye Stefan Freyr Gudmundsson (Dolli) - Flag Banana Split Tommy Berggren (Tommy)
4 Flag Bye Ake Lowbeer (sashabomber) - Flag Banana Split Tobias Schön (TobiasSchon)
    Flag Bye Bye - Flag Banana Split Banana Split 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag EastWestMixed Johan Moazed (Moa) - Flag Kubiq Tomas Anglevik (MrAgne)
2 Flag EastWestMixed Helen Andersson (Kardemumma) - Flag Kubiq Tomas Kervenhed (Adepten)
3 Flag EastWestMixed Linda Wallin (LindaW) - Flag Kubiq Peter Lofgren-Russo (Peloru)
4 Flag EastWestMixed Robert Olsson (RobertO) - Flag Kubiq Pavlos Nygren Hervatis (Picke)
    Flag EastWestMixed EastWestMixed - Flag Kubiq Kubiq 0:0

Round 11 --- Deadline: 19.02., 23:59 (Matchpoints: 13)
Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Bye Ralf Akesson (Ralfgammon) - Flag EastWestMixed Johan Moazed (Moa)
2 Flag Bye Pom Mickelsson (Pom) - Flag EastWestMixed Helen Andersson (Kardemumma)
3 Flag Bye Stefan Freyr Gudmundsson (Dolli) - Flag EastWestMixed Linda Wallin (LindaW)
4 Flag Bye Ake Lowbeer (sashabomber) - Flag EastWestMixed Robert Olsson (RobertO)
    Flag Bye Bye - Flag EastWestMixed EastWestMixed 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Banana Split Niklas Westin (Westin) - Flag Kuba Libre Per Hildebrand (hilper)
2 Flag Banana Split Henri Virta (Hessu73) - Flag Kuba Libre Marvin Khattar (Laguna)
3 Flag Banana Split Tommy Berggren (Tommy) - Flag Kuba Libre Lena Sahlén (frugam)
4 Flag Banana Split Tobias Schön (TobiasSchon) - Flag Kuba Libre Ingrid Soderstjerna (Southstar)
    Flag Banana Split Banana Split - Flag Kuba Libre Kuba Libre 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag BG Ambition Eva Castensson (Eva) - Flag GURK Laila Leonhardt (pr_killer)
2 Flag BG Ambition Sean ONeill (SeanBGAmbition) - Flag GURK Mikael Nilsson (Nale72)
3 Flag BG Ambition Azadeh Khodnia (Azadeh) - Flag GURK Stefan Hörbing (Dhwty_ntr_wr)
4 Flag BG Ambition Per Schyberg (PJ) - Flag GURK Jesper Carlsson (Jesper1972)
    Flag BG Ambition BG Ambition - Flag GURK GURK 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Jaerntaerning Konrad Fröschl (konfro) - Flag Vallkoma G3 Roland Sahlén (Sahlen)
2 Flag Jaerntaerning Rickard Persson (Rickardp) - Flag Vallkoma M2 Kim Westerlundh (KimW)
3 Flag Jaerntaerning Janne Bergstöm (JanneB) - Flag Vallkoma David Bartoletti (Barto)
4 Flag Jaerntaerning Michael Löfblad (LofbladM) - Flag Vallkoma Stig Landstroem (FrankZappa)
    Flag Jaerntaerning Jaerntaerning - Flag Vallkoma Vallkoma 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag The outlaws Zhina Bergstrom (Bonzai) - Flag Malmoe BgK Robert Palumbo (Cluedo)
2 Flag The outlaws Ola Hamring (RullaHink) - Flag Malmoe BgK M3 Aron Tendler (Jewnior)
3 Flag The outlaws Nenne Grkovic (NenneG) - Flag Malmoe BgK Joachim Lindgren (Hesekiel2517)
4 Flag The outlaws Peder Berkell (Platon) - Flag Malmoe BgK Johan Furemar Miörner (jeom)
    Flag The outlaws The outlaws - Flag Malmoe BgK Malmoe BgK 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Atlantic Lars Blomberg (Blomman) - Flag URK Ali Marankoz (djinali)
2 Flag Atlantic Christer Sallstedt (CSallstedt) - Flag URK M2 Johan Norberg (gaasten)
3 Flag Atlantic Peter Hedensjo (PeterH) - Flag URK Patrick Kimari (Pallix)
4 Flag Atlantic Ulf Östenius (fluost) - Flag URK Joakim Tengstrand (tetris)
    Flag Atlantic Atlantic - Flag URK URK 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Espresso House Bo Oestenius (Bogammon) - Flag Kubiq Tomas Anglevik (MrAgne)
2 Flag Espresso House Leif Henriksson (Blixten) - Flag Kubiq Tomas Kervenhed (Adepten)
3 Flag Espresso House Per Unger (ellepracso) - Flag Kubiq Peter Lofgren-Russo (Peloru)
4 Flag Espresso House Victor Blomberg (Blomburger) - Flag Kubiq Pavlos Nygren Hervatis (Picke)
    Flag Espresso House Espresso House - Flag Kubiq Kubiq 0:0

Round 10 --- Deadline: 12.02., 23:59 (Matchpoints: 13)
Match Date Pairing     Result PR
1 Flag URK Ali Marankoz (djinali) - Flag The outlaws Zhina Bergstrom (Bonzai)
2 Flag URK M2 Johan Norberg (gaasten) - Flag The outlaws Ola Hamring (RullaHink)
3 Flag URK Patrick Kimari (Pallix) - Flag The outlaws Nenne Grkovic (NenneG)
4 Flag URK Joakim Tengstrand (tetris) - Flag The outlaws Peder Berkell (Platon)
    Flag URK URK - Flag The outlaws The outlaws 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Malmoe BgK Robert Palumbo (Cluedo) - Flag Jaerntaerning Konrad Fröschl (konfro)
2 Flag Malmoe BgK M3 Aron Tendler (Jewnior) - Flag Jaerntaerning Rickard Persson (Rickardp)
3 Flag Malmoe BgK Joachim Lindgren (Hesekiel2517) - Flag Jaerntaerning Janne Bergstöm (JanneB)
4 Flag Malmoe BgK Johan Furemar Miörner (jeom) - Flag Jaerntaerning Michael Löfblad (LofbladM)
    Flag Malmoe BgK Malmoe BgK - Flag Jaerntaerning Jaerntaerning 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Vallkoma G3 Roland Sahlén (Sahlen) - Flag BG Ambition Eva Castensson (Eva)
2 Flag Vallkoma M2 Kim Westerlundh (KimW) - Flag BG Ambition Sean ONeill (SeanBGAmbition)
3 Flag Vallkoma David Bartoletti (Barto) - Flag BG Ambition Azadeh Khodnia (Azadeh)
4 Flag Vallkoma Stig Landstroem (FrankZappa) - Flag BG Ambition Per Schyberg (PJ)
    Flag Vallkoma Vallkoma - Flag BG Ambition BG Ambition 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag GURK Laila Leonhardt (pr_killer) - Flag Banana Split Niklas Westin (Westin)
2 Flag GURK Mikael Nilsson (Nale72) - Flag Banana Split Henri Virta (Hessu73)
3 Flag GURK Stefan Hörbing (Dhwty_ntr_wr) - Flag Banana Split Tommy Berggren (Tommy)
4 Flag GURK Jesper Carlsson (Jesper1972) - Flag Banana Split Tobias Schön (TobiasSchon)
    Flag GURK GURK - Flag Banana Split Banana Split 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Kuba Libre Per Hildebrand (hilper) - Flag Bye Ralf Akesson (Ralfgammon)
2 Flag Kuba Libre Marvin Khattar (Laguna) - Flag Bye Pom Mickelsson (Pom)
3 Flag Kuba Libre Lena Sahlén (frugam) - Flag Bye Stefan Freyr Gudmundsson (Dolli)
4 Flag Kuba Libre Ingrid Soderstjerna (Southstar) - Flag Bye Ake Lowbeer (sashabomber)
    Flag Kuba Libre Kuba Libre - Flag Bye Bye 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Kubiq Tomas Anglevik (MrAgne) - Flag Atlantic Lars Blomberg (Blomman)
2 Flag Kubiq Tomas Kervenhed (Adepten) - Flag Atlantic Christer Sallstedt (CSallstedt)
3 Flag Kubiq Peter Lofgren-Russo (Peloru) - Flag Atlantic Peter Hedensjo (PeterH)
4 Flag Kubiq Pavlos Nygren Hervatis (Picke) - Flag Atlantic Ulf Östenius (fluost)
    Flag Kubiq Kubiq - Flag Atlantic Atlantic 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag EastWestMixed Johan Moazed (Moa) - Flag Espresso House Bo Oestenius (Bogammon)
2 Flag EastWestMixed Helen Andersson (Kardemumma) - Flag Espresso House Leif Henriksson (Blixten)
3 Flag EastWestMixed Linda Wallin (LindaW) - Flag Espresso House Per Unger (ellepracso)
4 Flag EastWestMixed Robert Olsson (RobertO) - Flag Espresso House Victor Blomberg (Blomburger)
    Flag EastWestMixed EastWestMixed - Flag Espresso House Espresso House 0:0

Round 9 --- Deadline: 05.02., 23:59 (Matchpoints: 13)
Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Kuba Libre Per Hildebrand (hilper) - Flag EastWestMixed Johan Moazed (Moa)
2 Flag Kuba Libre Marvin Khattar (Laguna) - Flag EastWestMixed Helen Andersson (Kardemumma)
3 Flag Kuba Libre Lena Sahlén (frugam) - Flag EastWestMixed Linda Wallin (LindaW)
4 Flag Kuba Libre Ingrid Soderstjerna (Southstar) - Flag EastWestMixed Robert Olsson (RobertO)
    Flag Kuba Libre Kuba Libre - Flag EastWestMixed EastWestMixed 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Bye Ralf Akesson (Ralfgammon) - Flag GURK Laila Leonhardt (pr_killer)
2 Flag Bye Pom Mickelsson (Pom) - Flag GURK Mikael Nilsson (Nale72)
3 Flag Bye Stefan Freyr Gudmundsson (Dolli) - Flag GURK Stefan Hörbing (Dhwty_ntr_wr)
4 Flag Bye Ake Lowbeer (sashabomber) - Flag GURK Jesper Carlsson (Jesper1972)
    Flag Bye Bye - Flag GURK GURK 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Banana Split Niklas Westin (Westin) - Flag Vallkoma G3 Roland Sahlén (Sahlen)
2 Flag Banana Split Henri Virta (Hessu73) - Flag Vallkoma M2 Kim Westerlundh (KimW)
3 Flag Banana Split Tommy Berggren (Tommy) - Flag Vallkoma David Bartoletti (Barto)
4 Flag Banana Split Tobias Schön (TobiasSchon) - Flag Vallkoma Stig Landstroem (FrankZappa)
    Flag Banana Split Banana Split - Flag Vallkoma Vallkoma 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag BG Ambition Eva Castensson (Eva) - Flag Malmoe BgK Robert Palumbo (Cluedo)
2 Flag BG Ambition Sean ONeill (SeanBGAmbition) - Flag Malmoe BgK M3 Aron Tendler (Jewnior)
3 Flag BG Ambition Azadeh Khodnia (Azadeh) - Flag Malmoe BgK Joachim Lindgren (Hesekiel2517)
4 Flag BG Ambition Per Schyberg (PJ) - Flag Malmoe BgK Johan Furemar Miörner (jeom)
    Flag BG Ambition BG Ambition - Flag Malmoe BgK Malmoe BgK 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Jaerntaerning Konrad Fröschl (konfro) - Flag URK Ali Marankoz (djinali)
2 Flag Jaerntaerning Rickard Persson (Rickardp) - Flag URK M2 Johan Norberg (gaasten)
3 Flag Jaerntaerning Janne Bergstöm (JanneB) - Flag URK Patrick Kimari (Pallix)
4 Flag Jaerntaerning Michael Löfblad (LofbladM) - Flag URK Joakim Tengstrand (tetris)
    Flag Jaerntaerning Jaerntaerning - Flag URK URK 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag The outlaws Zhina Bergstrom (Bonzai) - Flag Kubiq Tomas Anglevik (MrAgne)
2 Flag The outlaws Ola Hamring (RullaHink) - Flag Kubiq Tomas Kervenhed (Adepten)
3 Flag The outlaws Nenne Grkovic (NenneG) - Flag Kubiq Peter Lofgren-Russo (Peloru)
4 Flag The outlaws Peder Berkell (Platon) - Flag Kubiq Pavlos Nygren Hervatis (Picke)
    Flag The outlaws The outlaws - Flag Kubiq Kubiq 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Atlantic Lars Blomberg (Blomman) - Flag Espresso House Bo Oestenius (Bogammon)
2 Flag Atlantic Christer Sallstedt (CSallstedt) - Flag Espresso House Leif Henriksson (Blixten)
3 Flag Atlantic Peter Hedensjo (PeterH) - Flag Espresso House Per Unger (ellepracso)
4 Flag Atlantic Ulf Östenius (fluost) - Flag Espresso House Victor Blomberg (Blomburger)
    Flag Atlantic Atlantic - Flag Espresso House Espresso House 0:0

Round 8 --- Deadline: 29.01., 23:59 (Matchpoints: 13)
Match Date Pairing     Result PR
1 Flag URK Ali Marankoz (djinali) - Flag BG Ambition Eva Castensson (Eva)
2 Flag URK M2 Johan Norberg (gaasten) - Flag BG Ambition Sean ONeill (SeanBGAmbition)
3 Flag URK Patrick Kimari (Pallix) - Flag BG Ambition Azadeh Khodnia (Azadeh)
4 Flag URK Joakim Tengstrand (tetris) - Flag BG Ambition Per Schyberg (PJ)
    Flag URK URK - Flag BG Ambition BG Ambition 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Malmoe BgK Robert Palumbo (Cluedo) - Flag Banana Split Niklas Westin (Westin)
2 Flag Malmoe BgK M3 Aron Tendler (Jewnior) - Flag Banana Split Henri Virta (Hessu73)
3 Flag Malmoe BgK Joachim Lindgren (Hesekiel2517) - Flag Banana Split Tommy Berggren (Tommy)
4 Flag Malmoe BgK Johan Furemar Miörner (jeom) - Flag Banana Split Tobias Schön (TobiasSchon)
    Flag Malmoe BgK Malmoe BgK - Flag Banana Split Banana Split 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Vallkoma G3 Roland Sahlén (Sahlen) - Flag Bye Ralf Akesson (Ralfgammon)
2 Flag Vallkoma M2 Kim Westerlundh (KimW) - Flag Bye Pom Mickelsson (Pom)
3 Flag Vallkoma David Bartoletti (Barto) - Flag Bye Stefan Freyr Gudmundsson (Dolli)
4 Flag Vallkoma Stig Landstroem (FrankZappa) - Flag Bye Ake Lowbeer (sashabomber)
    Flag Vallkoma Vallkoma - Flag Bye Bye 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag GURK Laila Leonhardt (pr_killer) - Flag Kuba Libre Per Hildebrand (hilper)
2 Flag GURK Mikael Nilsson (Nale72) - Flag Kuba Libre Marvin Khattar (Laguna)
3 Flag GURK Stefan Hörbing (Dhwty_ntr_wr) - Flag Kuba Libre Lena Sahlén (frugam)
4 Flag GURK Jesper Carlsson (Jesper1972) - Flag Kuba Libre Ingrid Soderstjerna (Southstar)
    Flag GURK GURK - Flag Kuba Libre Kuba Libre 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 25.01., 17:00 Flag Espresso House Bo Oestenius (Bogammon) - Flag The outlaws Zhina Bergstrom (Bonzai)
2 Flag Espresso House Leif Henriksson (Blixten) - Flag The outlaws Ola Hamring (RullaHink)
3 Flag Espresso House Per Unger (ellepracso) - Flag The outlaws Nenne Grkovic (NenneG)
4 Flag Espresso House Victor Blomberg (Blomburger) - Flag The outlaws Peder Berkell (Platon)
    Flag Espresso House Espresso House - Flag The outlaws The outlaws 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Kubiq Tomas Anglevik (MrAgne) - Flag Jaerntaerning Konrad Fröschl (konfro)
2 Flag Kubiq Tomas Kervenhed (Adepten) - Flag Jaerntaerning Rickard Persson (Rickardp)
3 Flag Kubiq Peter Lofgren-Russo (Peloru) - Flag Jaerntaerning Janne Bergstöm (JanneB)
4 Flag Kubiq Pavlos Nygren Hervatis (Picke) - Flag Jaerntaerning Michael Löfblad (LofbladM)
    Flag Kubiq Kubiq - Flag Jaerntaerning Jaerntaerning 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag EastWestMixed Johan Moazed (Moa) - Flag Atlantic Lars Blomberg (Blomman)
2 Flag EastWestMixed Helen Andersson (Kardemumma) - Flag Atlantic Christer Sallstedt (CSallstedt)
3 Flag EastWestMixed Linda Wallin (LindaW) - Flag Atlantic Peter Hedensjo (PeterH)
4 Flag EastWestMixed Robert Olsson (RobertO) - Flag Atlantic Ulf Östenius (fluost)
    Flag EastWestMixed EastWestMixed - Flag Atlantic Atlantic 0:0

Round 7 --- Deadline: 22.01., 23:59 (Matchpoints: 13)
Match Date Pairing     Result PR
1 19.01., 17:00 Flag GURK Laila Leonhardt (pr_killer) - Flag EastWestMixed Johan Moazed (Moa)
2 Flag GURK Mikael Nilsson (Nale72) - Flag EastWestMixed Helen Andersson (Kardemumma)
3 Flag GURK Stefan Hörbing (Dhwty_ntr_wr) - Flag EastWestMixed Linda Wallin (LindaW)
4 Flag GURK Jesper Carlsson (Jesper1972) - Flag EastWestMixed Robert Olsson (RobertO)
    Flag GURK GURK - Flag EastWestMixed EastWestMixed 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Kuba Libre Per Hildebrand (hilper) - Flag Vallkoma G3 Roland Sahlén (Sahlen)
2 Flag Kuba Libre Marvin Khattar (Laguna) - Flag Vallkoma M2 Kim Westerlundh (KimW)
3 17.01., 10:00 Flag Kuba Libre Lena Sahlén (frugam) - Flag Vallkoma David Bartoletti (Barto)
4 16.01., 10:30 Flag Kuba Libre Ingrid Soderstjerna (Southstar) - Flag Vallkoma Stig Landstroem (FrankZappa)
    Flag Kuba Libre Kuba Libre - Flag Vallkoma Vallkoma 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Bye Ralf Akesson (Ralfgammon) - Flag Malmoe BgK Robert Palumbo (Cluedo)
2 Flag Bye Pom Mickelsson (Pom) - Flag Malmoe BgK M3 Aron Tendler (Jewnior)
3 Flag Bye Stefan Freyr Gudmundsson (Dolli) - Flag Malmoe BgK Joachim Lindgren (Hesekiel2517)
4 Flag Bye Ake Lowbeer (sashabomber) - Flag Malmoe BgK Johan Furemar Miörner (jeom)
    Flag Bye Bye - Flag Malmoe BgK Malmoe BgK 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Banana Split Niklas Westin (Westin) - Flag URK Ali Marankoz (djinali)
2 Flag Banana Split Henri Virta (Hessu73) - Flag URK M2 Johan Norberg (gaasten)
3 16.01., 15:00 Flag Banana Split Tommy Berggren (Tommy) - Flag URK Patrick Kimari (Pallix)
4 Flag Banana Split Tobias Schön (TobiasSchon) - Flag URK Joakim Tengstrand (tetris)
    Flag Banana Split Banana Split - Flag URK URK 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag BG Ambition Eva Castensson (Eva) - Flag Kubiq Tomas Anglevik (MrAgne)
2 19.01., 21:00 Flag BG Ambition Sean ONeill (SeanBGAmbition) - Flag Kubiq Tomas Kervenhed (Adepten)
3 Flag BG Ambition Azadeh Khodnia (Azadeh) - Flag Kubiq Peter Lofgren-Russo (Peloru)
4 Flag BG Ambition Per Schyberg (PJ) - Flag Kubiq Pavlos Nygren Hervatis (Picke)
    Flag BG Ambition BG Ambition - Flag Kubiq Kubiq 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 17.01., 17:00 Flag Jaerntaerning Konrad Fröschl (konfro) - Flag Espresso House Bo Oestenius (Bogammon)
2 Flag Jaerntaerning Rickard Persson (Rickardp) - Flag Espresso House Leif Henriksson (Blixten)
3 Flag Jaerntaerning Janne Bergstöm (JanneB) - Flag Espresso House Per Unger (ellepracso)
4 16.01., 10:00 Flag Jaerntaerning Michael Löfblad (LofbladM) - Flag Espresso House Victor Blomberg (Blomburger)
    Flag Jaerntaerning Jaerntaerning - Flag Espresso House Espresso House 0:0

Match Date Pairing     Result PR
1 17.01., 17:00 Flag The outlaws Zhina Bergstrom (Bonzai) - Flag Atlantic Lars Blomberg (Blomman)
2 Flag The outlaws Ola Hamring (RullaHink) - Flag Atlantic Christer Sallstedt (CSallstedt)
3 20.01., 19:00 Flag The outlaws Nenne Grkovic (NenneG) - Flag Atlantic Peter Hedensjo (PeterH)
4 Flag The outlaws Peder Berkell (Platon) - Flag Atlantic Ulf Östenius (fluost)
    Flag The outlaws The outlaws - Flag Atlantic Atlantic 0:0

Round 6
Match Date Pairing     Result PR
1 Flag URK Ali Marankoz (djinali) - Flag Bye Ralf Akesson (Ralfgammon) 1:0 (9,25:8,98)
2 Flag URK M2 Johan Norberg (gaasten) - Flag Bye Pom Mickelsson (Pom) 0:1 (4,93:8,34)
3 Flag URK Patrick Kimari (Pallix) - Flag Bye Stefan Freyr Gudmundsson (Dolli) 1:0 (5,51:6,25)
4 Flag URK Joakim Tengstrand (tetris) - Flag Bye Ake Lowbeer (sashabomber) 1:0 Logo XG
    Flag URK URK - Flag Bye Bye 3:1 (6,12:7,50)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Malmoe BgK Robert Palumbo (Cluedo) - Flag Kuba Libre Per Hildebrand (hilper) 1:0 (5,36:6,92)
2 Flag Malmoe BgK M3 Aron Tendler (Jewnior) - Flag Kuba Libre Marvin Khattar (Laguna) 1:0 (2,77:8,12)
3 Flag Malmoe BgK Joachim Lindgren (Hesekiel2517) - Flag Kuba Libre Lena Sahlén (frugam) 1:0 Logo XG
4 Flag Malmoe BgK Johan Furemar Miörner (jeom) - Flag Kuba Libre Ingrid Soderstjerna (Southstar) 1:0 (5,55:8,80)
    Flag Malmoe BgK Malmoe BgK - Flag Kuba Libre Kuba Libre 4:0 (4,59:8,02)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Vallkoma G3 Roland Sahlén (Sahlen) - Flag GURK Laila Leonhardt (pr_killer) 1:0 (4,08:5,69)
2 Flag Vallkoma M2 Kim Westerlundh (KimW) - Flag GURK Mikael Nilsson (Nale72) 0:1 (5,46:7,26)
3 Flag Vallkoma David Bartoletti (Barto) - Flag GURK Stefan Hörbing (Dhwty_ntr_wr) 1:0 (4,39:11,11)
4 Flag Vallkoma Stig Landstroem (FrankZappa) - Flag GURK Jesper Carlsson (Jesper1972) 0:1 (2,00:9,14)
    Flag Vallkoma Vallkoma - Flag GURK GURK 2:2 (4,13:8,14)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Atlantic Lars Blomberg (Blomman) - Flag Jaerntaerning Konrad Fröschl (konfro) 1:0 (13,17:9,12)
2 Flag Atlantic Christer Sallstedt (CSallstedt) - Flag Jaerntaerning Rickard Persson (Rickardp) 0:1 (17,35:9,59)
3 Flag Atlantic Peter Hedensjo (PeterH) - Flag Jaerntaerning Janne Bergstöm (JanneB) 1:0 (13,60:10,26)
4 Flag Atlantic Ulf Östenius (fluost) - Flag Jaerntaerning Michael Löfblad (LofbladM) 0:1 (12,51:5,84)
    Flag Atlantic Atlantic - Flag Jaerntaerning Jaerntaerning 2:2 (14,22:8,69)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Espresso House Bo Oestenius (Bogammon) - Flag BG Ambition Eva Castensson (Eva) 1:0 (11,99:18,27)
2 Flag Espresso House Leif Henriksson (Blixten) - Flag BG Ambition Sean ONeill (SeanBGAmbition) 0:1 Logo XG
3 Flag Espresso House Per Unger (ellepracso) - Flag BG Ambition Azadeh Khodnia (Azadeh) 0:1 (14,86:7,92)
4 Flag Espresso House Victor Blomberg (Blomburger) - Flag BG Ambition Per Schyberg (PJ) 1:0 Logo XG
    Flag Espresso House Espresso House - Flag BG Ambition BG Ambition 2:2 (13,13:14,35)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Kubiq Tomas Anglevik (MrAgne) - Flag Banana Split Niklas Westin (Westin) 0:1 Logo XG
2 Flag Kubiq Tomas Kervenhed (Adepten) - Flag Banana Split Henri Virta (Hessu73) 0:1 (7,96:5,23)
3 Flag Kubiq Peter Lofgren-Russo (Peloru) - Flag Banana Split Tommy Berggren (Tommy) 0:1 (16,33:4,67)
4 Flag Kubiq Pavlos Nygren Hervatis (Picke) - Flag Banana Split Tobias Schön (TobiasSchon) 0:1 Logo XG
    Flag Kubiq Kubiq - Flag Banana Split Banana Split 0:4 (11,80:4,97)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag EastWestMixed Johan Moazed (Moa) - Flag The outlaws Zhina Bergstrom (Bonzai) 0:1 (7,28:7,49)
2 Flag EastWestMixed Helen Andersson (Kardemumma) - Flag The outlaws Ola Hamring (RullaHink) 0:1 Logo XG
3 Flag EastWestMixed Linda Wallin (LindaW) - Flag The outlaws Nenne Grkovic (NenneG) 0:1 Logo XG
4 Flag EastWestMixed Robert Olsson (RobertO) - Flag The outlaws Peder Berkell (Platon) 1:0 Logo XG
    Flag EastWestMixed EastWestMixed - Flag The outlaws The outlaws 1:3 (7,28:7,49)

Round 5
Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Vallkoma G3 Roland Sahlén (Sahlen) - Flag EastWestMixed Johan Moazed (Moa) 1:0 (4,71:1,90)
2 Flag Vallkoma M2 Kim Westerlundh (KimW) - Flag EastWestMixed Helen Andersson (Kardemumma) 1:0 (4,81:10,07)
3 Flag Vallkoma David Bartoletti (Barto) - Flag EastWestMixed Linda Wallin (LindaW) 0:1 (3,19:7,09)
4 Flag Vallkoma Stig Landstroem (FrankZappa) - Flag EastWestMixed Robert Olsson (RobertO) 0:1 (9,72:7,07)
    Flag Vallkoma Vallkoma - Flag EastWestMixed EastWestMixed 2:2 (6,13:6,70)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag GURK Laila Leonhardt (pr_killer) - Flag Malmoe BgK Robert Palumbo (Cluedo) 1:0 (8,24:6,54)
2 Flag GURK Mikael Nilsson (Nale72) - Flag Malmoe BgK M3 Aron Tendler (Jewnior) 0:1 (6,33:2,65)
3 Flag GURK Stefan Hörbing (Dhwty_ntr_wr) - Flag Malmoe BgK Joachim Lindgren (Hesekiel2517) 1:0 (6,19:4,31)
4 Flag GURK Jesper Carlsson (Jesper1972) - Flag Malmoe BgK Johan Furemar Miörner (jeom) 0:1 (8,77:7,82)
    Flag GURK GURK - Flag Malmoe BgK Malmoe BgK 2:2 (7,56:5,48)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Kuba Libre Per Hildebrand (hilper) - Flag URK Ali Marankoz (djinali) 0:1 (5,89:10,00)
2 Flag Kuba Libre Marvin Khattar (Laguna) - Flag URK M2 Johan Norberg (gaasten) 0:1 (11,19:4,32)
3 Flag Kuba Libre Lena Sahlén (frugam) - Flag URK Patrick Kimari (Pallix) 1:0 (8,91:6,08)
4 Flag Kuba Libre Ingrid Soderstjerna (Southstar) - Flag URK Joakim Tengstrand (tetris) 1:0 (6,95:6,69)
    Flag Kuba Libre Kuba Libre - Flag URK URK 2:2 (8,20:6,87)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Bye Ralf Akesson (Ralfgammon) - Flag Kubiq Tomas Anglevik (MrAgne) 0:1 (6,99:10,20)
2 Flag Bye Pom Mickelsson (Pom) - Flag Kubiq Tomas Kervenhed (Adepten) 0:1 (15,93:9,06)
3 Flag Bye Stefan Freyr Gudmundsson (Dolli) - Flag Kubiq Peter Lofgren-Russo (Peloru) 0:1 (8,11:19,49)
4 Flag Bye Ake Lowbeer (sashabomber) - Flag Kubiq Pavlos Nygren Hervatis (Picke) 1:0 (10,98:19,20)
    Flag Bye Bye - Flag Kubiq Kubiq 1:3 (10,98:13,46)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Banana Split Niklas Westin (Westin) - Flag Espresso House Bo Oestenius (Bogammon) 1:0 (4,28:9,69)
2 Flag Banana Split Henri Virta (Hessu73) - Flag Espresso House Leif Henriksson (Blixten) 1:0 (4,89:22,57)
3 Flag Banana Split Tommy Berggren (Tommy) - Flag Espresso House Per Unger (ellepracso) 1:0 (6,37:15,50)
4 Flag Banana Split Tobias Schön (TobiasSchon) - Flag Espresso House Victor Blomberg (Blomburger) 1:0 (5,81:18,36)
    Flag Banana Split Banana Split - Flag Espresso House Espresso House 4:0 (5,45:17,47)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag BG Ambition Eva Castensson (Eva) - Flag Atlantic Lars Blomberg (Blomman) 0:1 (13,62:12,12)
2 Flag BG Ambition Sean ONeill (SeanBGAmbition) - Flag Atlantic Christer Sallstedt (CSallstedt) 0:1 (15,21:13,80)
3 Flag BG Ambition Azadeh Khodnia (Azadeh) - Flag Atlantic Peter Hedensjo (PeterH) 1:0 (11,63:9,61)
4 Flag BG Ambition Per Schyberg (PJ) - Flag Atlantic Ulf Östenius (fluost) 0:1 (9,03:13,37)
    Flag BG Ambition BG Ambition - Flag Atlantic Atlantic 1:3 (12,72:12,21)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Jaerntaerning Konrad Fröschl (konfro) - Flag The outlaws Zhina Bergstrom (Bonzai) 1:0 (7,63:4,85)
2 Flag Jaerntaerning Rickard Persson (Rickardp) - Flag The outlaws Ola Hamring (RullaHink) 0:1 (5,34:3,82)
3 Flag Jaerntaerning Janne Bergstöm (JanneB) - Flag The outlaws Nenne Grkovic (NenneG) 0:1 (7,77:7,83)
4 Flag Jaerntaerning Michael Löfblad (LofbladM) - Flag The outlaws Peder Berkell (Platon) 1:0 (10,29:11,75)
    Flag Jaerntaerning Jaerntaerning - Flag The outlaws The outlaws 2:2 (7,67:7,03)

Round 4
Match Date Pairing     Result PR
1 Flag URK Ali Marankoz - Flag GURK Laila Leonhardt 0:1 (7,23:5,58)
2 Flag URK M2 Johan Norberg - Flag GURK Mikael Nilsson 0:1 (7,22:6,15)
3 Flag URK Patrick Kimari - Flag GURK Stefan Hörbing 1:0 (5,40:9,50)
4 Flag URK Joakim Tengstrand - Flag GURK Jesper Carlsson 0:1 (9,41:9,48)
    Flag URK URK - Flag GURK GURK 1:3 (7,54:7,98)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Malmoe BgK Robert Palumbo - Flag Vallkoma G3 Roland Sahlén 1:0 (7,11:3,05)
2 Flag Malmoe BgK M3 Aron Tendler - Flag Vallkoma M2 Kim Westerlundh 0:1 (1,74:6,32)
3 Flag Malmoe BgK Joachim Lindgren - Flag Vallkoma David Bartoletti 0:1 (6,89:5,12)
4 Flag Malmoe BgK Johan Furemar Miörner - Flag Vallkoma Stig Landstroem 1:0 (3,81:2,94)
    Flag Malmoe BgK Malmoe BgK - Flag Vallkoma Vallkoma 2:2 (5,40:4,00)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag The outlaws Zhina Bergstrom - Flag BG Ambition Eva Castensson 1:0 (6,13:13,65)
2 Flag The outlaws Ola Hamring - Flag BG Ambition Sean ONeill 1:0 (5,84:16,43)
3 Flag The outlaws Nenne Grkovic - Flag BG Ambition Azadeh Khodnia 0:1 (10,63:16,20)
4 Flag The outlaws Peder Berkell - Flag BG Ambition Per Schyberg 0:1 (8,80:14,21)
    Flag The outlaws The outlaws - Flag BG Ambition BG Ambition 2:2 (7,50:15,23)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Atlantic Lars Blomberg - Flag Banana Split Niklas Westin 0:1 (10,24:4,71)
2 Flag Atlantic Christer Sallstedt - Flag Banana Split Henri Virta 0:1 (16,42:7,05)
3 Flag Atlantic Peter Hedensjo - Flag Banana Split Tommy Berggren 0:1 (14,25:4,91)
4 Flag Atlantic Ulf Östenius - Flag Banana Split Tobias Schön 1:0 (15,54:6,29)
    Flag Atlantic Atlantic - Flag Banana Split Banana Split 1:3 (14,19:5,81)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Espresso House Bo Oestenius - Flag Bye Ralf Akesson 1:0 (11,89:10,70)
2 Flag Espresso House Leif Henriksson - Flag Bye Pom Mickelsson 0:1 (18,05:10,27)
3 Flag Espresso House Per Unger - Flag Bye Stefan Freyr Gudmundsson 0:1 (15,09:3,96)
4 Flag Espresso House Victor Blomberg - Flag Bye Ake Lowbeer 0:1 (18,23:18,18)
    Flag Espresso House Espresso House - Flag Bye Bye 1:3 (16,98:11,73)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Kubiq Tomas Anglevik - Flag Kuba Libre Per Hildebrand 0:1 (9,09:6,60)
2 Flag Kubiq Tomas Kervenhed - Flag Kuba Libre Marvin Khattar 1:0 (9,58:7,57)
3 Flag Kubiq Peter Lofgren-Russo - Flag Kuba Libre Lena Sahlén 1:0 (11,39:4,45)
4 Flag Kubiq Pavlos Nygren Hervatis - Flag Kuba Libre Ingrid Soderstjerna 0:1 (11,49:10,36)
    Flag Kubiq Kubiq - Flag Kuba Libre Kuba Libre 2:2 (10,33:7,63)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag EastWestMixed Johan Moazed - Flag Jaerntaerning Konrad Fröschl 1:0 (6,27:6,90)
2 Flag EastWestMixed Helen Andersson - Flag Jaerntaerning Rickard Persson 1:0 (15,66:13,60)
3 Flag EastWestMixed Linda Wallin - Flag Jaerntaerning Janne Bergstöm 1:0 (8,20:6,01)
4 Flag EastWestMixed Robert Olsson - Flag Jaerntaerning Michael Löfblad 1:0 (6,59:6,81)
    Flag EastWestMixed EastWestMixed - Flag Jaerntaerning Jaerntaerning 4:0 (9,40:8,86)

Round 3
Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Malmoe BgK Robert Palumbo - Flag EastWestMixed Johan Moazed 1:0 (3,61:3,16)
2 Flag Malmoe BgK M3 Aron Tendler - Flag EastWestMixed Helen Andersson 1:0 (1,74:6,83)
3 Flag Malmoe BgK Joachim Lindgren - Flag EastWestMixed Linda Wallin 0:1 (4,51:8,41)
4 Flag Malmoe BgK Johan Furemar Miörner - Flag EastWestMixed Robert Olsson 0:1 (6,84:6,40)
    Flag Malmoe BgK Malmoe BgK - Flag EastWestMixed EastWestMixed 2:2 (4,19:6,48)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Vallkoma G3 Roland Sahlén - Flag URK Ali Marankoz 1:0 (4,28:7,07)
2 Flag Vallkoma M2 Kim Westerlundh - Flag URK M2 Johan Norberg 0:1 (4,80:6,91)
3 Flag Vallkoma David Bartoletti - Flag URK Patrick Kimari 0:1 (5,18:5,70)
4 Flag Vallkoma Stig Landstroem - Flag URK Joakim Tengstrand 1:0 (5,40:7,18)
    Flag Vallkoma Vallkoma - Flag URK URK 2:2 (4,93:6,68)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag GURK Laila Leonhardt - Flag Kubiq Tomas Anglevik 1:0 (4,67:14,62)
2 Flag GURK Mikael Nilsson - Flag Kubiq Tomas Kervenhed 1:0 (5,51:9,37)
3 Flag GURK Stefan Hörbing - Flag Kubiq Peter Lofgren-Russo 1:0 (9,46:18,01)
4 Flag GURK Jesper Carlsson - Flag Kubiq Pavlos Nygren Hervatis 1:0 (10,52:14,81)
    Flag GURK GURK - Flag Kubiq Kubiq 4:0 (7,98:14,25)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Kuba Libre Per Hildebrand - Flag Espresso House Bo Oestenius 0:1 (6,30:12,62)
2 Flag Kuba Libre Marvin Khattar - Flag Espresso House Leif Henriksson 0:1 (7,59:17,80)
3 Flag Kuba Libre Lena Sahlén - Flag Espresso House Per Unger 1:0 (9,47:26,08)
4 Flag Kuba Libre Ingrid Soderstjerna - Flag Espresso House Victor Blomberg 1:0 (13,76:18,69)
    Flag Kuba Libre Kuba Libre - Flag Espresso House Espresso House 2:2 (8,92:18,12)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Bye Ralf Akesson - Flag Atlantic Lars Blomberg 0:1 (9,35:10,57)
2 Flag Bye Pom Mickelsson - Flag Atlantic Christer Sallstedt 1:0 (8,73:12,59)
3 Flag Bye Stefan Freyr Gudmundsson - Flag Atlantic Peter Hedensjo 1:0 (7,62:15,68)
4 Flag Bye Ake Lowbeer - Flag Atlantic Ulf Östenius 0:1 (6,94:10,13)
    Flag Bye Bye - Flag Atlantic Atlantic 2:2 (8,45:11,81)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Banana Split Niklas Westin - Flag The outlaws Zhina Bergstrom 1:0 (5,18:7,45)
2 Flag Banana Split Henri Virta - Flag The outlaws Ola Hamring 0:1 (7,11:10,01)
3 Flag Banana Split Tommy Berggren - Flag The outlaws Nenne Grkovic 1:0 (6,65:7,86)
4 Flag Banana Split Tobias Schön - Flag The outlaws Peder Berkell 0:1 (6,91:8,77)
    Flag Banana Split Banana Split - Flag The outlaws The outlaws 2:2 (6,56:8,67)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag BG Ambition Eva Castensson - Flag Jaerntaerning Konrad Fröschl 0:1 (11,10:7,04)
2 Flag BG Ambition Sean ONeill - Flag Jaerntaerning Rickard Persson 0:1 (18,06:13,46)
3 Flag BG Ambition Azadeh Khodnia - Flag Jaerntaerning Janne Bergstöm 0:1 (11,51:9,63)
4 Flag BG Ambition Per Schyberg - Flag Jaerntaerning Michael Löfblad 1:0 (13,16:9,26)
    Flag BG Ambition BG Ambition - Flag Jaerntaerning Jaerntaerning 1:3 (13,83:10,41)

Round 2
Match Date Pairing     Result PR
1 Flag URK Ali Marankoz - Flag Malmoe BgK Robert Palumbo 1:0 (12,93:5,10)
2 Flag URK M2 Johan Norberg - Flag Malmoe BgK M3 Aron Tendler 0:1 (6,52:2,30)
3 Flag URK Patrick Kimari - Flag Malmoe BgK Joachim Lindgren 0:1 (4,85:4,95)
4 Flag URK Joakim Tengstrand - Flag Malmoe BgK Johan Furemar Miörner 1:0 Logo XG
    Flag URK URK - Flag Malmoe BgK Malmoe BgK 2:2 (7,84:4,13)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Jaerntaerning Konrad Fröschl - Flag Banana Split Niklas Westin 0:1 (9,85:9,77)
2 Flag Jaerntaerning Rickard Persson - Flag Banana Split Henri Virta 0:1 (8,19:8,14)
3 Flag Jaerntaerning Janne Bergstöm - Flag Banana Split Tommy Berggren 0:1 (8,37:6,28)
4 Flag Jaerntaerning Michael Löfblad - Flag Banana Split Tobias Schön 1:0 (7,90:3,53)
    Flag Jaerntaerning Jaerntaerning - Flag Banana Split Banana Split 1:3 (8,69:7,33)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag The outlaws Zhina Bergstrom - Flag Bye Ralf Akesson 0:1 (7,91:6,49)
2 Flag The outlaws Ola Hamring - Flag Bye Pom Mickelsson 1:0 (7,41:7,02)
3 Flag The outlaws Nenne Grkovic - Flag Bye Stefan Freyr Gudmundsson 1:0 (12,11:6,54)
4 Flag The outlaws Peder Berkell - Flag Bye Ake Lowbeer 0:1 (11,25:12,47)
    Flag The outlaws The outlaws - Flag Bye Bye 2:2 (9,79:7,80)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Atlantic Lars Blomberg - Flag Kuba Libre Per Hildebrand 0:1 (14,08:9,31)
2 Flag Atlantic Christer Sallstedt - Flag Kuba Libre Marvin Khattar 1:0 (16,47:9,81)
3 Flag Atlantic Peter Hedensjo - Flag Kuba Libre Lena Sahlén 1:0 (11,71:4,72)
4 Flag Atlantic Ulf Östenius - Flag Kuba Libre Ingrid Soderstjerna 0:1 (14,67:13,34)
    Flag Atlantic Atlantic - Flag Kuba Libre Kuba Libre 2:2 (14,94:10,36)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Espresso House Bo Oestenius - Flag GURK Laila Leonhardt 0:1 (17,57:2,19)
2 Flag Espresso House Leif Henriksson - Flag GURK Mikael Nilsson 1:0 (13,81:7,13)
3 Flag Espresso House Per Unger - Flag GURK Stefan Hörbing 0:1 (25,66:8,35)
4 Flag Espresso House Victor Blomberg - Flag GURK Jesper Carlsson 1:0 (15,71:9,15)
    Flag Espresso House Espresso House - Flag GURK GURK 2:2 (17,47:7,51)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Kubiq Tomas Anglevik - Flag Vallkoma G3 Roland Sahlén 0:1 (9,59:4,21)
2 Flag Kubiq Tomas Kervenhed - Flag Vallkoma M2 Kim Westerlundh 0:1 (18,07:6,52)
3 Flag Kubiq Peter Lofgren-Russo - Flag Vallkoma David Bartoletti 1:0 (13,99:3,65)
4 Flag Kubiq Pavlos Nygren Hervatis - Flag Vallkoma Stig Landstroem 1:0 (25,26:10,09)
    Flag Kubiq Kubiq - Flag Vallkoma Vallkoma 2:2 (16,89:6,54)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag EastWestMixed Johan Moazed - Flag BG Ambition Eva Castensson 1:0 (3,09:9,28)
2 Flag EastWestMixed Helen Andersson - Flag BG Ambition Sean ONeill 1:0 (7,92:14,12)
3 Flag EastWestMixed Linda Wallin - Flag BG Ambition Azadeh Khodnia 0:1 (5,99:11,69)
4 Flag EastWestMixed Robert Olsson - Flag BG Ambition Per Schyberg 1:0 (6,67:11,75)
    Flag EastWestMixed EastWestMixed - Flag BG Ambition BG Ambition 3:1 (5,98:11,68)

Round 1
Match Date Pairing     Result PR
1 Flag URK Ali Marankoz - Flag EastWestMixed Johan Moazed 0:1 (5,06:2,33)
2 Flag URK M2 Johan Norberg - Flag EastWestMixed Helen Andersson 1:0 (6,69:21,75)
3 Flag URK Patrick Kimari - Flag EastWestMixed Linda Wallin 1:0 (5,06:7,26)
4 Flag URK Joakim Tengstrand - Flag EastWestMixed Robert Olsson 1:0 (8,42:7,80)
    Flag URK URK - Flag EastWestMixed EastWestMixed 3:1 (6,29:10,19)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Malmoe BgK Robert Palumbo - Flag Kubiq Tomas Anglevik 1:0 (7,46:13,55)
2 Flag Malmoe BgK M3 Aron Tendler - Flag Kubiq Tomas Kervenhed 1:0 (8,24:12,97)
3 Flag Malmoe BgK Joachim Lindgren - Flag Kubiq Peter Lofgren-Russo 1:0 (6,36:22,38)
4 Flag Malmoe BgK Johan Furemar Miörner - Flag Kubiq Pavlos Nygren Hervatis 1:0 (7,50:14,19)
    Flag Malmoe BgK Malmoe BgK - Flag Kubiq Kubiq 4:0 (7,34:16,06)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Vallkoma G3 Roland Sahlén - Flag Espresso House Bo Oestenius 1:0 (3,17:22,08)
2 Flag Vallkoma M2 Kim Westerlundh - Flag Espresso House Leif Henriksson 1:0 (4,25:15,83)
3 Flag Vallkoma David Bartoletti - Flag Espresso House Per Unger 1:0 (4,64:19,36)
4 Flag Vallkoma Stig Landstroem - Flag Espresso House Victor Blomberg 1:0 (8,36:15,64)
    Flag Vallkoma Vallkoma - Flag Espresso House Espresso House 4:0 (5,22:17,95)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag GURK Laila Leonhardt - Flag Atlantic Lars Blomberg 1:0 (4,11:9,74)
2 Flag GURK Mikael Nilsson - Flag Atlantic Christer Sallstedt 1:0 (11,66:14,16)
3 Flag GURK Stefan Hörbing - Flag Atlantic Peter Hedensjo 1:0 (12,64:11,39)
4 Flag GURK Jesper Carlsson - Flag Atlantic Ulf Östenius 1:0 (8,15:19,12)
    Flag GURK GURK - Flag Atlantic Atlantic 4:0 (9,93:13,37)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Kuba Libre Per Hildebrand - Flag The outlaws Zhina Bergstrom 0:1 (5,12:5,17)
2 Flag Kuba Libre Marvin Khattar - Flag The outlaws Ola Hamring 1:0 (8,63:5,99)
3 Flag Kuba Libre Lena Sahlén - Flag The outlaws Nenne Grkovic 0:1 (10,21:8,21)
4 Flag Kuba Libre Ingrid Soderstjerna - Flag The outlaws Peder Berkell 1:0 (11,79:9,35)
    Flag Kuba Libre Kuba Libre - Flag The outlaws The outlaws 2:2 (9,03:7,14)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Bye Ralf Akesson - Flag Jaerntaerning Konrad Fröschl 1:0 (8,16:10,01)
2 Flag Bye Pom Mickelsson - Flag Jaerntaerning Rickard Persson 0:1 (10,82:8,38)
3 Flag Bye Stefan Freyr Gudmundsson - Flag Jaerntaerning Janne Bergstöm 1:0 (2,87:12,91)
4 Flag Bye Ake Lowbeer - Flag Jaerntaerning Michael Löfblad 0:1 (9,38:5,62)
    Flag Bye Bye - Flag Jaerntaerning Jaerntaerning 2:2 (8,66:8,45)

Match Date Pairing     Result PR
1 Flag Banana Split Niklas Westin - Flag BG Ambition Eva Castensson 1:0 (6,76:13,95)
2 Flag Banana Split Henri Virta - Flag BG Ambition Sean ONeill 1:0 (7,58:13,42)
3 Flag Banana Split Tommy Berggren - Flag BG Ambition Azadeh Khodnia 1:0 (6,81:7,88)
4 Flag Banana Split Tobias Schön - Flag BG Ambition Per Schyberg 0:1 (5,12:13,18)
    Flag Banana Split Banana Split - Flag BG Ambition BG Ambition 3:1 (6,77:12,10)